Free CSS Templates


محصولاتی که اکنون در مجتمع طلاي سفید تولید می شود به شرح زیر است:

 

1- روغن خام (سویا،کلزا،آفتابگردان)مورد استفاده در واحدهاي تصفيه و توليد روغن خوراكي به ظرفيت 30هزار تن در سال
2- انواع کنجاله دانه های روغنی(سويا.كلزا و آفتابگردان)مورد استفاده كارخانجات توليد خوراك دام و طيور به ظرفيت 120هزار تن در سال

 

ويژگي منحصر به فرد اين واحد توانايي جداسازي كامل پوست از دانه و توليد كنجاله 49 درصد پروتين و كمتر از 2 درصد فيبر به سفارش مشتري است.

 

 

نقش کنجاله کلزا در تغذیه طیور

   افزایش تولید کانولا ناشی از افزایش تقاضا برای روغن کانولا و نیز توانایی این دانه روغنی با پروتئین بالا جهت رشد در آب و هوا های شمالی تر می باشد که برای تولید سویا مناسب نیستند. اگر چه کانولا از رقم های منداب منشاً گرفته است اما ترکیب آن بواسطه انتخاب ژنتیکی تغییر کرده است. میزان گواتروژن ها و اسید اوروسیک، دو جزء مضر رقم های منداب، به میزان مشخصی در آن کاهش یافته است. میزان اسید اوروسیک آن ناچیز و قابل اغماض است در صورتیکه مواد گواتروژن آن به کمتر از 20 میکروگرم در گرم کاهش یافته است.   کنجاله کلزا در مقایسه با کنجاله سویا از میزان انرژی و پروتئین کمتر ولی چربی و الیاف بیشتری برخوردار است، به لحاظ اسیدهای آمینه گوگرددار مناسب­تر از کنجاله سویا بوده ولی میزان لیزین آن کمتر می باشد.  اجزای تشکیل دهنده پلی ساکاریدهای غیرنشاسته ای کانولا شامل : فوکوز، آرابینوز، زایلوز، مانوز، گالاکتوز، گلوکز و اسیدیورونیک می باشد. ترکیبات پکتیکی و سلولز به عنوان مهمترین پلی ساکاریدهای غیرنشاسته ای کنجاله کانولا محسوب می گردندtمقدار پلی ساکاریدهای غیرنشاسته ای موجود در کنجاله کانولای زرد از کنجاله کانولای قهوه­ای زیادتر است. الیاف کنجاله کانولای زرد و قهوه ای به ترتیب 3/27 و 2/30 درصد است. پایین تر بودن  الیاف موجود در کنجاله کانولای زرد به دلیل بالا بودن میزان پلی ساکاریدهای غیر نشاسته ای و پایین بودن میزان لیگنین و پلی فنل های مرتبط با آن است. مقدار و نوع پوسته کنجاله کانولا روی قابلیت هضم وانرژی متابولیسمی آن اثر دارد و افزودن پوسته باعث کاهش قابلیت هضم پروتئین کنجاله می­گردد. کنجاله کانولا به عنوان یک منبع پروتئینی در جیره غذایی طیور به کار می­رود. کیفیت پروتئین این کنجاله بالا می­باشد. میزان پروتئین بین واریته­های مختلف کلزا متفاوت است طوری که میزان آن در کنجاله کلزا حاصل از براسیکاناپوس 39-38 درصد و در کنجاله حاصل از واریته براسیکاکامپستریس 35 درصد است.

 

عواملي كه استفاده از پروتئين كلزا را در خوراك دام، طیور و مصارف انساني توجيه پذير مي­سازد

١- كنجاله كلزا داراي تركيب بسيار خوبي از اسيدهاي­آمينه ضروري بوده كه با مقررات بهداشت جهاني در خصوص نياز انسان به اسيدهاي آمينه  مطابقت دارد و داراي ارزش بيولوژيكي بالايي است.نسبت كارآيي پروتئين كنجالة كانولا64/2 بوده كه  قابل مقايسه با مقدار19/2 براي سویا می­باشد   .(

2- كنجالة كلزا داراي خصوصيات عملكردي قابل قبول براي مصرف در انواع فرمولاسيون مواد غذايي است   .

3- كيفيت پروتئيني كانولا مشابه كازئين شير و برتر از ساير منابع پروتئيني گياهي نظير سويا، نخود و گندم مي­باشد.

 

کنجاله سویا و نقش آن در تغذیه طیور

اهمیت کنجاله سویا در تامین پروتئین لازم در جیره طیور

سویا حاوی حدود 35 تا 40 درصد پروتئین و 18 تا 21 درصد چربی است وبه منظور تولید روغن و کنجاله تولید و فرایند می شود با حرارت دادن به سویا کیفیت آن بهتر شده بازدارنده تریپسین غیرفعال شده و متیونین بهتر در دسترس قرار می گیرد با وجود این می بایست دقت شود که ممکن است حرارت زیاد به لیزین و احتمالا اسیدهای آمینه ضروری دیگر صدمه رساند یا آنها را از دسترس خارج سازد ولی به طور کلی بیشتر تحقیقات بر این نظر تاکید داشته که کنجاله سویا برای حداکثر کیفیت پروتئین می بایست حرارت مناسبی دیده باشند سویا که چربی آن گرفته شده باشد به دو صورت آسیاب کامل یا پرک شده مصرف می گردد با وجود این لازمه حرارت دادن ایجاب می کند که دانه ها به طور مناسبی فرایند شوند در آزمایشهای تغذیه جیره های تمام چربی دار سویا به جوجه ها نتایجی به دست آمده که دانه های کامل یا دانه های آسیاب شده مطلوب ترند اما باید متذکر شد که در مناطقی که با مشکل کمبود روغنهای نباتی مواجه اند اقتصادی تر آن است که فقط ازکنجاله استفاده شده و روغن ان جدا گردد. در تهیه کنجاله با جدا شدن روغن میزان پروتین کنجاله حاصل به حدود 45 درصد رسیده و مقدار الیاف فام آن حدوداً 6 درصد می گردد کنجاله بدون پوسته معمولا با حداقل 50 درصد پروتئین استاندارد می شود ومقدار الیاف آن در حدود 3 درصد است کنجاله بدون پوسته مخصوصا در خوراکهای پرانرژی جوجه های گوشتی مطلوب است . پروتئین سویا یک پروتئین با کیفیت است و حاوی مقادیر سرشار از اسیدهای آمینه ضروری است و درمیان پروتئین های نباتی منبع عالی لیزین می باشد و به عنوان یک منبع مناسب آرژنین ، گلیسین وتریپتوفان به حساب می آیدلیکن مقادیر اسیدهای آمینه سیتین و متیونین موجود کمتر از حد دلخواه است متیونین  اولین اسید امینه محدود کننده درجیره های پرانرژی بوده و حایز اهمیت زیادی است بنابراین در جیره هایی که از سویا به میزان زیادی استفاده می گردد می بایست از متیونین و مواد غذایی حاوی متیونین بالا به عنوان مکمل استفاده نمود.

 

عوامل محدود کننده استفاده از سویا در جیره طیور

علاوه بر اینکه میزان اسیدهای آمینه متیونین و سیستین در سویا پایین است کنجاله سویا حاوی تعدادی از مواد سمی محرک و ممانعت کننده شامل مواد آلرژی زا ، گواترزا و عوامل ضد انعقاد است از نظر تغذیه دام ممانعت کننده های پروتئاز که شش نوع از آن شناخته شده است حایز اهمیت اند از این ممانعت کننده ها عامل آنتی تریپسین و کونیتز و ممانعت کننده کایموتریپسین بومن برک اهمیت خاصی دارندتغذیه دانه خام سویا و کنجاله حرارت ندیده آن رشد حیوان را به تاخیر می اندازد یکی از دلایل آن وجود همین ممانعت کننده های پروتئاز است که باعث جلوگیری ازهضم پروتئین می شوند همچنین شواهدی در دست است که فعالیت بیش از حد پانکراس در این حالت اتفاق می افتد همانطور که قبلا توضیح داده شد حرارات باعث غیر فعال شدن این ممانعت کننده ها می گردد و از این راه می توان تا حدودی این اثرات را خنثی کرد اگر از کنجاله سویا به عنوان منبع اصلی پروتئین جیره طیور استفاده شود مسایلی بروز خواهد نمودو کنجاله سویا از لحاظ ویتامین B فقیر است وجهت رفع این نقیصه باید همراه با آن از مکملهای ویتامینه و یا از پروتئین های حیوانی نظیر پودر ماهی استفاده کرد چنانچه کنجاله سویا با مواد فوق الذکر تکمیل نگردد مرغهای تخمگذار ، تخمهایی با قابلیت جوجه کشی کم تولید نموده جوجه های حاصل نیز ضعیف و به علت کمبود ویتامین K در مقابل خونریزی حساس خواهند بود کنجاله سویا نسبت به دانه غلات ، کلسیم و فسفر غنی تری دارد امادر صورتی که در جیره طیور در حال رشد یا مرغهای تخمگذار ،جانشین پروتئین حیوانی شود لازم است جیره غذایی مجددا ازلحاظ کلسیم و فسفر تنظیم گردد. کنجاله سویا حاوی 1/0 درصد جنیستین است که خواص گواترزایی دارد وتوانی معادل 10 * 44/4 توان دی انیل استیلسترون از خود نشان می دهد این ماده تاثیر روشنی تاکنون از خود بروزنداده است .

 

مقایسه میزان پروتئین کنجاله سویا و دیگر منابع پروتئینی

کیفیت اسیدهای امینه پروتئین های حیوانی نسبت به گیاهی ارجحیت دارد اما هزینه بالای این پروتئین ها و برخی از آنهارا نمی دهد بنابراین لازم است از پروتئین های نباتی استفاده شود کنجاله سویا نسبت  به دیگر مواد گیاهی باردارنده کمتری داشته و اسیدهای آمینه لازم را فراهم مینماید بنابراین از این منبع پروتئین می توان تا حد بالایی استفاده کرد .

 

نتیجه گیری

درمجموع میتوان گفت کنجاله سویا ، ماده غذایی مناسبی جهت تامین پروتئین جیره طیور می باشد که از لحاظ اقتصادی بهداشتی و ترکیبات موجود حائز اهمیت است با توجه به عوامل محدود کننده استفاده زیاد در جیره طیور توصیه می شود ازمکملهای پروتئینی مناسب همچون کنجاله کنجد ، پودر ماهی و غلات ویتامین ها و منابع تامین کننده فسفر و کلسیم حتی الامکان استفاده گردد بدین ترتیب می توان جیره غذایی مناسبی مشتمل بر انواع مختلف مواد غذایی تهیه نمود .

 

 

پلت كنجاله سويا

رطوبت

حداكثر 12

پروتئين

حداقل43

چربي

حداكثر1

فيبر خام

حداكثر 7

فعاليت اوره

منفي

                                                                                               

كنجاله سوياي پرك

رطوبت

حداكثر 12

پروتئين

حداقل43

چربي

حداكثر1

فيبر خام

حداكثر 7

فعاليت اوره

منفي

 

كنجاله كلزا

رطوبت

حداكثر 12

پروتئين

حداقل32

چربي

حداكثر1.5

 

كنجاله آفتابگردان

رطوبت

حداكثر 12

پروتئين

حداقل26

چربي

حداكثر1.5

 

روغن كلزا

لرد

حداکثر 0.5

رطوبت

حداكثر0.2

اسيديته

حداكثر1.5

 

 

روغن سويا

لرد

0.1

رطوبت

حداكثر 0.2

اسيديته

حداكثر1

 

 

روغن آفتابگردان

لرد

حداكثر0.5

رطوبت

حداكثر 0.2

اسيديته

حداكثر1